آیا با کاربرد های توری پرسی آشنایی دارید ؟

توری پرسی

احتمالا بیشترین نوع توری که در اطراف خود دیده اید، توری های موج دار است. توری سرندی و توری پرسی از انواع توری موج دار به حساب می آید که در روش تولید و کاربرد متفاوت هستند. کاربرد زیاد توری های موج دار و همه کاره بودن آن ها، این محصول را به یکی از شگفت انگیز ترین نوع توری ها تبدیل می کند. در این مقاله مختصر توضیحی راجع به توری های موج دار، همچنین توری پرسی و کاربرد توری پرسی داده خواهد شد.

توری های موج دار از تهیه غذا در خانه تا ایجاد ایمنی کارگران در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین سطح آن به گونه ای است که مواد می توانند روی سطح آن حرکت کنند و برای سرند کردن و صفحات ارتعاشی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر این محصول در ساخت قفس حیوانات در باغ وحش است. این توری می توانند در اندازه های متنوع، سایز چشمه های متفاوت، قطر و جنس مفتول متفاوت تولید شوند. برای تولید توری پرسی معمولا از جنس مفتول گالوانیزه و مفتول سیاه استفاده می شود و از مفتول گالوانیزه ، مفتول سیاه ، استیل ضد زنگ ، برنج و … بسته به نوع موادی که می خواهد سرند کنند، تولید می گردند. همانطور که گفته شد توری پرسی از انواع این نوع توری هاست. در ادامه به بررسی روش تولید توری پرسی و کاربردهای آن می پردازیم.

کاربرد توری پرسی

توری پرسی

برای تولید توری پرسی مفتول های موج دار که قبلا در دستگاه به صورت دنده ای و مواج در آمده اند استفاده می شوند. بدین صورت که مفتول های موج دار به صورت طولی در دستگاه قرار می گیرند و اپراتور یک رشته مفتول مواج را به صورت عرضی لابه لای مفتول های طولی قرار می دهد و سپس دستگاه به صورت پرسی رشته های طولی و عرضی را با فواصل مشخص که به آن چشمه می گویند در هم بافته و قفل می شوند در ابعاد متفاوتی تولید می گردد. شکل چشمه های آن ممکن است مربع و یا مستطیل باشد. این روش تولید توری به دلیل داشتن مفتول های موجی شکل که درون هم بافته شده و پرس می شوند دارای مقاومت و داوم بالا و البته زیبایی خاصی هم هست. همچنین در برابر مواد شیمیایی و عوامل محیطی دارای مقاومت بالایی است.

همانطور که گفته شد کاربرد توری پرسی بسیار زیاد است که در ادامه به آن می پردازیم.

تولی

کاربرد توری پرسی

مهمترین کاربرد توری پرسی، استفاده ی آن در صنایع مختلف است، صنایعی که به جداسازی و فیلتراسیون وابسته است. همچنین در صنعت ماشین سازی و کشاورزی. این توری ها برای حصار کشی، استفاده در کف قفس حیوانات نیز کاربرد دارد. در زمینه ی هنر و معماری نیز از این توری ها برای ساخت غرفه، نرده پیاده رو ، مجسمه سازی و برای نور پردازی هم این نوع توری ها بسیار پر کاربرد است. همانطور که اشاره شد، توری پرسی دارای کاربردهای زیادی است . علاوه بر موارد گفته شده، توری پرسی در پروژهای عمرانی و معماری ، پتروشیمی و معدن ، زه کشی ، صنایع غذایی ، ساخت پانل سه بعدی ، ساخت پالت و مسطح کردن بتن فونداسیون کاربرد دارد.

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد انواع توری ، قیمت توری پرسی و خرید آن با شهر مفتول در تماس باشید. تلفن : 54483-021

لیست سفارش مورد حذف شد. بازگشت
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.
  • جمع کل: 0 تومان
به کمک نیاز دارید؟