انواع توری سرندی

توری سرندی

برای شناخت انواع توری سرندی ، ابتدا باید با نحوه ی تولید توری سرندی آشنا باشیم. در این مقاله سعی شده است تا با توضیح مختصری راجع به چگونگی تولید توری سرندی ، شما را با این محصول بیشتر آشنا کنیم و سپس انواع توری سرندی و کاربرد آن را شرح می دهیم.

توری سرندی چیست و چگونه تولید می شود؟

توری سرندی با اتصال مفتول ها و بافته شدن آن ها به هم و در نهایت ایجاد یک ورق مشبک تولید می شود. از بافته شدن این مفتول ها در هم، فضاهای بازی ایجاد می گردد که به آن چشمه می گویند. وجود این فضاهای خالی در بین مفتول ها موجب انعطاف پذیری آن شده و استفاده از آن را به عنوان یک صافی و غربال گر مناسب می کند. مفتول ها ممکن است موج دار نیز باشند که موجب افزایش مقاومت و یکنواختی بیشتر چشمه های توری سرندی می گردد. برای سخت تر شدن و محکم شدن توری سرندی ، مفتول ها بهم جوش داده می شوند. این کار باعث ثابت ماندن چشمه های توری سرندی نیز می شود و همچنین پس از برش از بین نمی رود.

همانطور که از نامش پیداست مهمترین کاربرد این توری و دلیل ساخت و تولید آن سرند کردن و غربال کردن است. از محققان زیست پزشکی تا مهندسان مکانیک، از طراحان محصول تا تولید کنندگان قهوه، همه نیازمند توری سرندی برای جداسازی و فیلتراسیون مواد هستند. در واقع توری سرندی یک محصول صنعتی بسیار متنوع و پرکاربرد است . دلیل این تنوع، تفاوت در جنس و سایز چشمه های آن است که انتخاب آن بستگی به نوع ماده ی مورد نظر برای جداسازی دارد. در ادامه به بررسی کاربردهای آن در صنایع مختلف می پردازیم.

توری سرندی

انواع توری سرندی

توری سرندی در جنس های مختلفی با توجه به نوع جنس مفتول تولید می گردد. مفتول هایی که برای تولید توری سرندی به کار می روند ؛ مفتول گالوانیزه ، مفتول سیاه و همچنین توری سرندی از جنس مس ، استیل ، نیکل ، آلومینیوم ، برنج و… نیز تولید می گردد. از این میان توری سرندی های گالوانیزه ، فولادی ، استیل و مس بیشترین کاربرد را دارد. لازم به ذکر است که توری سرندی علاوه بر نوع فلزی که اشاره شد ، دارای نوع پلاستیکی نیز هست که از موادی مانند پلی پروپیلن ، پلی اتیلن ، نایلون ، پی وی سی تولید می شود.

کاربرد توری سرندی

همانطور که پیش تر گفته شد، بیشترین کاربرد توری سرندی در غربالگری و جداسازی مواد است . استفاده از آن در ساخت محافظ پنجره هم متداول می باشد.

توری سرندی در صنایع مختلفی مانند ، باستان شناسی ، پالایش نفت، حفاظت از محیط زیست شیمیایی، معدن، هوا فضا، کاغذ سازی، صنایع الکترونیک، متالورژی، صنایع غذایی و صنایع دارویی استفاده می گردد. نکته قابل توجه و مهم اینجاست که توری سرندی قابل استفاده در صنایع پالایش نفت از نظر جنس و سایز با توری سرندی مورد نیاز در صنایع غذایی متفاوت است. در ادامه به بررسی توری سرندی مورد استفاده در صنایع غذایی و باستان شناسی می پردازیم.

در صنعت صنایع غذایی از توری سرندی برای جداسازی و غربالگری مواد استفاده می شود. در اغلب موارد، مهم است که اندازه ذره ای که می خواهید جدا کنید، ویسکوزیته مایع یا سرعت جریان مورد نیاز برای فیلتراسیون را بشناسید. در نتیجه برای کاربران صنعتی، تعیین اندازه چشمه ی مناسب بسیار مهم است.

اغلب کاربران صنعتی توری سرندی، نوع جنس و قطر مفتول توری سرندی خود را متناسب با نیاز خود مشخص می کنند. بسته به نیاز مشتری، این توری ها می تواند در قالب ورق، قطعه یا رول فروخته شود. از آنجا که صنایع مختلف دارای هزاران برنامه فیلتراسیون و جداسازی خاص خود هستند که برای آن می توانند از توی سرندی استفاده کنند ، ما قادر به ارائه توریی سرندی خاصی برای برنامه های خاص نیستیم.

برای سرند در صنعت صنایع غذایی معمولا توری سرندی گالوانیزه ، آلومینیوم ، برنج ، برنز و یا آلیاژ مس و نیکل استفاده می گردد.

کاربرد توری سرندی

توری سرندی گالوانیزه مقاومت بالایی دارد درحالی که ارزان است. این نوع توری به دلیل مقاومت بالای آن نسبت به خوردگی و زنگ زدگی ، برای سرند کردن در محیط هایی که با آب شور سر و کار دارند مناسب است.

توری سرندی آلومینوم نیز دارای مقاومت بالایی است و بسیار پرکاربرد است خصوصا در صنعت غذایی.  توری سرندی برنجی برای کاربران صنعتی که به دنبال توری سرندی انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش هستند گزینه ی بسیار مناسبی است. این توری سرندی بیشتر در پالایش نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

برنز یک گزینه محبوب برای کاربران صنعتی به دنبال آلیاژ مس است که دوام و انعطاف پذیری را برای استفاده در برنامه های خاص ارائه می دهد.

مونل که آلیاژ مس نیکل است که توسط کاربران صنعتی ترجیح می دهد که به دنبال آلیاژ بالا برای استفاده در محیط های بسیار سوزاننده باشند.

باستان شناسی ، توری سرندی گالوانیزه و فولاد معمولی در این صنعت کاربرد دارد که هر دو دارای مقاومت بالایی هستند اما از نظر قیمت توری سرندی فولادی گالوانیزه نشده دارای قیمت پایین تری است.

در انتها اگر قصد انتخاب توری سرندی متناسب با نیازهایتان را دارید و نمی دانید چه نوع توری سرندی جوابگوی نیازهای شما خواهد بود با شماره تلفن ۵۴۴۸۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. شهر مفتول در خدمت شماست.

admin
ارسال دیدگاه