راهنمای خرید فنس ( توری حصاری )

خرید فنس

برای خرید فنس به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

به فکر حصار کشی حیاط یا باغ خود هستید؟ برای فضای باز خود نیاز به حریم خصوصی بیشتری دارید ؟ نمی دانید چگونه می توانید امنیت استخر را تامین کنید ؟  البته که شما به فنس نیاز دارید . محصولی پر کاربرد ، ارزان و زیبا …. توری حصاری یا  فنس یک گزینه ی عالی است زیرا در حالی که مقرون به صرفه و ارزان است، دوام و مقاومت بالایی دارد. در این مقاله نکات مهمی که قبل از خرید فنس باید بدانید توضیح داده خواهد شد.

همانطور که می دانید یا شاید هم نمی دانید!!! کاربردهای فنس بسیار متنوع است و تقریبا پر کاربرد ترین نوع توری است. این محصول بر اساس جنس مفتول ، ضخامت مفتول ، اندازه ی چشمه ها و همچنین ارتفاع آن دارای انواع گوناگونی است. دلیل این تنوع همگام سازی و در نظر گرفتن نیاز مشتری با فنس های تولیدی است. به عبارت دیگر برای تامین نیازهای مشتری، فنس ها با جنس ، ضخامت مفتول ، سایز چشمه و ارتفاع متفاوتی تولید می گردند. بنابراین نیاز و هدف شما در تعیین این چهار فاکتور اساسی  و در نهایت انتخاب نوع فنس نقش به سزایی دارد. قبل از هر چیز اگر برای خرید فنس به مشاوره رایگان نیاز دارید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید بهترین نوع فنس را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید با شهر مفتول تماس بگیرید.

پیش تر توضیح داده شد که برای تعیین انتخاب نوع فنس با در نظر گرفتن نیاز خود باید به ترتیب جنس فنس ، ضخامت مفتول ، سایز جشمه های فنس و ارتفاع آن را تعیین کنید. در ادامه به ترتیب نحوه انتخاب هر کدام توضیح داده شده است.

  • جنس مفتول : جنس مفتولی که شما انتخاب می کنید دوام و مقاومت فنس را مشخص خواهد کرد. اگر شما فنس با دوام می خواهید باید آب و هوای منطقه خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن برای خرید فنس اقدام کنید. برای آب و هوایی مانند مناطق شمالی یا جنوبی کشور که آب و هوای مرطوب و شرجی دارند ، نوع گالوانیزه شده ی آن باید استفاده شود.

 همانطور که می دانید گالوانیزه کردن ، فرآیندی است که برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فلزات خصوصاً فولاد انجام می گیرد. در این فرآیند فولاد با لایه ای از فلز روی پوشانده و از اکسید شدن محافظت می شود. برای تولید این نوع توری حصاری نیز از مفتول گالوانیزه استفاده می شود. اما در مناطق گرم و خشک لزومی به استفاده از فنس با مفتول گالوانیزه یا با روکش پی وی سی و صرف هزینه نیست. فنس با مفتول سیاه در این مناطق پیشنهاد می شود.

زنگ زدگی فنس

  • ضخامت مفتول : از دیگر فاکتورهای مهمی که باید برای خرید فنس باید به آن توجه کرد ، ضخامت مفتول است . بدیهی است که هر چه ضخامت مفتول بیشتر باشد دوام و مقاومت آن بیشتر است و طبیعتا دارای قیمت بالاتری نیز هست. بنابراین در تعیین ضخامت مفتول فنس باید هدف و انگیزه خود را در نظر بگیرید.

 ممکن است شما فنس کشی را برای زمین کشاورزی انجام می دهید که در آن منطقه جانورانی زندگی می کنند که توانایی و قدرت آسیب رساندن به فنس های با ضخامت کم را دارند و با وارد شدن به زمین زراعی شما به محصولات شما آسیب می زنند. در این صورت فنس هایی با ضخامت مفتول کم هر چند دارای هزینه پایین تری است اما محصول شما و در نهایت بخشی از درآمد شما را به خطر می اندازد که توجیه اقتصادی ندارد.

شکستگی فنس

  • اندازه چشمه ها : حالا که شما جنس فنس و بعد از آن ضخامت مفتول را متناسب با نیازتان انتخاب کردید، وقت آن است که در مورد اندازه و سایز چشمه ها فکر کنید . اینکه چقدر چشمه های فنس بزرگ باشد نیز به انگیزه شما برای فنس کشی بستگی دارد. کارشناسان شهر مفتول می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. برای مثال اگر شما می خواهید برای نگه داری از حیوانات کوچک از این نوع توری استفاده کنید می توانید به خرید فنس با چشمه های کوچکتر فکر کنید.

از طرف دیگر شاید هدف شما از فنس کشی تنها برای زیبایی و جدا کردن قسمتی از باغ و یا حیاط منزل شماست همانطور که در عکس زیر می بینید این محصول در محوطه سازی جلوه ی زیبایی به باغ شما می دهد. در این صورت فنس هایی با ضخامت کمتر کارآمد هستند و نیازی به صرف هزینه بیشتر نیست.

کاربرد فنس

  • ارتفاع فنس : در نهایت ارتفاع حصار شما نیز در قیمت و خرید فنس نقش بسزایی دارد. زیرا رول های فنس در ارتفاع های 1 متر تا 3 متر تولید می گردد و شما باید انتخاب کنید که چه ارتفاعی از آن پاسخگوی نیاز شما خواهد بود و بر اساس آن پایه فنس خود را انتخاب کنید.

ممکن است شما دور محوطه و باغ خود را برای نگه داری از سگ خود حصار کشی کنید در نتیجه باید ارتفاع سگ به حدی باشد تا از پریدن سگ به بیرون جلوگیری کند. برای ایجاد امنیت بیشتر برای مناطق  نظامی و یا جلوگیری از پرتاپ توپ به بیرون از زمین ورزشی باید از فنس های مرتفع تر استفاده گردد زیرا صرف هزینه برای خرید و نصب توری حصاری کوتاه برای این موارد توجیه پذیر نیست و بودن و نبود فنس در این صورت هیچ تفاوتی ندارد.

ارتفاع فنس

در انتها باید بدانید که مهمترین فاکتور برای خرید فنس، قیمت فنس است که شما با در نظر گرفتن نکات قبلی می توانید کارآمدترین و کم هزینه ترین نوع فنس را انتخاب کنید. امیدوارم این مقاله شما را از سردرگمی برای انتخاب فنس  نجات دهد . اگر هنوز جواب سوال خود را در این خصوص دریافت نکرده اید شهر مفتول با افتخار در خدمت شماست. تلفن : 54483-021

برای اطلاع از جدید ترین تخفیفات شماره تماس خود را وارد نمایید

به کمک نیاز دارید؟