مراحل تولید سیم خاردار

نحوه تولید سیم خاردار چگونه است؟

سیم خاردار در واقع از نوعی سیم مفتول تولید می‌شود. پایه اصلی تولید این محصول دو رشته فولادی گالوانیزه به هم پیچیده است که دارای تیغه‌های تیز است. از این محصول معمولا به منظور جلوگیری از ورود افراد و حیوانات در یک محوطه و از بالای فنس استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این محصول در زندان، بزرگراه، زمین‌های حریم خصوصی و کنار زمین چمن است. از این رو می‌توان نتیجه گرفت کار اصلی آن حفاظت و ایمنی از یک محوطه است. اصولا اطلاع از مراحل و نحوه تولید سیم خاردار به افراد در خصوص خرید این محصول کمک می‌کند چرا که سبب آشنایی با جنس آن و تهیه یک سیم خاردار مناسب می‌شود. از این رو در ادامه این متن قصد داریم در مورد مراحل تولید سیم خاردار و مراحل آن با دستگاه مخصوص صحبت کنیم. به منظور آشنایی بیشتر با سیم خاردار با ما همراه باشید.

نحوه تولید سیم خاردار چگونه است؟

نحوه تولید سیم خاردار چگونه است؟

سیم خاردار دارای انواع مختلفی است و به طور کلی به دو دسته سیم خاردار خطی و حلقوی تقسیم می‌شود. در صورتی که سیم خاردار در یک خط و به صورت صاف نصب شود، سیم خاردار خطی است. اما در صورتی که شیوه نصب آن به صورت حلقه‌های متوالی در محل حصارکشی باشد، به آن سیم خاردار حلقوی می‌گویند. هر کدام از این سیم خاردارها خود به دسته‌های دیگری تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر است:

  • سیم خاردار خطی تیغی یا تبری
  • سیم خاردار پی وی سی
  • سیم خاردار حلقوی تبری یا تیغی
  • سیم خاردار خطی سوزنی
  • سیم خاردار با تیغ‌های جوش داده شده

مراحل و نحوه تولید سیم خاردار به صورت اصولی، نیازمند خط تولیدی مجهز و دستگاه تولید سیم خاردار است. برای تولید این محصول خط تولید ویژه‌ای نیاز است. از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که خط تولید این محصول باید داشته باشد، قابلیت تولید همزمان سیم خاردارها و تولید آن در انواع تک پیچ، دو پیچ، تبری و… در اندازه‌های مختلف است. از طرفی خط تولید آن لازم است حاوی سیستم رول کن نیز باشد. به طور کلی دستگاه تولید سیم خاردار می‌بایست بازدهی بالایی داشته باشد و پرتی آن بسیار کم باشد.

ویژگی خط تولید سیم خاردار

به منظور تولید این محصول، یک عدد کانتینر 40 فوت به منظور حمل و نگهداری دستگاه تولید سیم خاردار و تجهیزات خط تولید نیاز است. نوع خط تولید اتوماسیون پی ال سی است. به طور کلی برای تولید هر نوع سیم خارداری، تجهیزات گسترده و ویژه‌ای نیاز است. از طرفی تولید آن نیازمند پروسه‌های خاصی است. بنابراین در تهیه و نگهداری مواد و تجهیزات اولیه می‌بایست نهایت دقت را داشت. تولید این محصول علاوه بر دستگاه تولید سیم خاردار و سایر تجهیزات، نیاز به نیروی انسانی نیز دارد تا کارها را مدیریت کند. به طور کلی برای تولید سیم خاردار تک 2 نفر و برای تولید سیم خاردار دو تایی 2 نفر برای دستگاه و 1 نفر برای دستگاه پانچ نیاز است. همچنین برای دستگاه سیم کاور نیز به 1 نیرو نیاز است.

مواد اولیه برای تولید سیم خاردار

همانطور که گفته شد تولید سیم خاردار به دو صورت معمولی و تبری صورت می‌گیرد. به منظور تولید این محصول نیاز به مواد اولیه ویژه‌ای است. به منظور تولید سیم خاردار معمولی سیم آهنی گالوانیزه اصلی‌ترین محصول است. سیم آهنی گالوانیزه دارای درصد کربن پایینی است. به منظور تولید سیم خاردار تبری نیز نیاز به مفتول گالوانیزه یا ورق گالوانیزه است.

مراحل تولید سیم خاردار

مراحل تولید سیم خاردار

به طور کلی هر سیم خاردار دارای روش و مراحل تولید تقریبا متفاوتی از دیگری است. در ادامه به طور کامل در مورد مراحل تولید این محصول صحبت کردیم:

تولید سیم خاردار تکی

به منظور تولید این سیم خاردار در اولین مرحله سیم وارد دستگاه می‌شود. در مرحله دیگر یک سیم مفتول جداگانه به دور سیم اولیه گره می‌خورد.

تولید سیم خاردار دوتایی سنتی

در تولید این سیم خاردار دو سیم توسط دستگاه تثبیت کننده وارد می‌شوند. دو سیم مفتول دیگر از طریق این دستگاه وارد می‌شود و در اندازه‌های مشخص و به صورت متوالی به یکدیگر گره می‌خورند.

تولید سیم پیچ دوتایی برعکس

به منظور تولید این سیم نیز دو سیم از دستگاه تثبیت کننده وارد می‌شوند. پس از تابیده شدن به روش قبلی، دو سیم مفتول دیگر وارد شده و در اندازه مشخصی به یکدیگر گره می‌خورند. تفاوت این سیم با سیم خاردار قبلی مارپیچ بودن آن است.

تولید سیم خاردار تبری

برای تولید سیم خاردار تبری ورق گالوانیزه در دستگاه مخصوص گذاشته می‌شود. پس از آن وارد دستگاه پانچ می‌شود. در نهایت وارد دستگاه جداسازی رشته‌ها می‌شود. در این دستگاه رشته‌های سیم از یکدیگر جدا می‌گردد. در دستگاه مخصوص یک دسته سیم به دور سیم قبلی پیچیده می‌شود. پس از آن وارد دستگاه مخصوصی می‌شود که به منظور قرارگیری ورق گالوانیزه تعبیه شده است. پس از خروج از این دستگاه‌ها تیغه و سیم وارد ماشین اتصال سیم و ورق تبری می‌شود. این دستگاه این محصولات را به یکدیگر متصل می‌کند. در نهایت در دستگاه مخصوص سیم تولید شده به صورت حلقه‌ای در می‌آید.

کلام آخر

در مطالب فوق در مورد نحوه تولید سیم خاردار صحبت کردیم. همچنین در مورد انواع این محصول و مواد اولیه موردنیاز آن به طور مختصر توضیحاتی داده شد. در صورتی که قصد خرید سیم خاردار را دارید، لازم است در مورد این محصول اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین با روش و مراحل تولید آن نیز باید آشنا باشید. برای خرید انواع سیم خاردار، سیم آرماتوربندی، مفتول گالوانیزه، مفتول مسوار، انواع توری، تیرچه بتنی و تیرچه کرومیت و سایر محصولات با شهر مفتول در ارتباط باشید. از طریق تماس با شماره 02154483 با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید و اطلاعات کافی در خصوص خرید انواع محصولات را دریافت کنید.

admin
ارسال دیدگاه